پایگاه اطلاع رسانی سید محمد مهدی طباطبائی: صفحه اصلی
 
 
        
 
منوی اصلی

خوش آمدید
نام کاربری:

کلمه عبور:


به خاطر داشتن

[ ]
[ ]

نظر سنجی


نظرتان در مورد نحوه طراحی جدید سایت چیست ؟ضعیف

متوسط

خوب

عالیارسال شده توسط ایلیا
نظر: 584
نظرسنجی قبلی


امروز مسئله حياتي ما اتحاد مقابل دشمنان قسم خورده‌ اسلام است
خواندن / ارسال نظرات :0 ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ
 
حجت‌الاسلام طباطبايي در گفتگو با فارس:
امروز مسئله حياتي ما اتحاد مقابل دشمنان قسم خورده‌ اسلام است
خبرگزاري فارس: حجت‌الاسلام و المسلمين سيد مهدي طباطبايي گفت: مسلمين هميشه بخصوص در اين مقطع بايد بدانند كه مهمترين مسئله حياتي براي ما مسلمان‌ها همسو و همراه بودن در مقابل دشمنان قسم خورده‌اي است كه درصدد نابودي اسلام و مسلمين هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيد مهدي طباطبايي استاد اخلاق در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، با تبريك سالروز ولادت رسول اكرم(ص) و فرزند بزرگوارش امام صادق(ع) به همه مسلمين در خصوص هفته وحدت گفت: ما وظيفه داريم با حفظ مواضع خود در مذهبمان نسبت به مسائل مهم هماهنگ و يكسو باشيم.
وي تصريح كرد: مسلمين هميشه بخصوص در اين مقطع بايد بدانند كه مهمترين مسئله حياتي براي ما مسلمان‌ها همسو و همراه بودن در مقابل دشمنان قسم خورده‌اي است كه درصدد نابودي اسلام و مسلمين هستند و نبايد از توطئه‌گران و افراد مغرض در ميان مذاهب مختلف اسلامي كه اختلاف‌افكن هستند، غافل بود.
اين استاد اخلاق با بيان اينكه بايد از اختلافات در ميان مسلمين جلوگيري كنيم، اظهار داشت: در طول تاريخ هر فرقه‌اي نسبت به فرقه ديگر از هرگونه بدگوئي و ناسزاگوئي بايد اجتناب كنند تا اينكه زمينه اتحاد و يگانگي را فراهم آورد چرا كه مسائل تفرقه‌افكنانه هيچ مشكلي را در زندگي ما حل نكرده و نخواهد كرد.
حجت‌الاسلام و المسلمين طباطبائي در خصوص يكي از ابعاد ولادت پيامبر عظيم‌الشان اسلام با اشاره به روايتي در اين خصوص خاطرنشان كرد: در آيه 22 سوره آل عمران آمده است كه صفا و اصتفاء به معنايي كه خداوند پيامبر اسلام، آدم، نوح و ابراهيم را از صفات بد و اخلاق نادرست پاكيزه و مزين به اخلاق خوب نمود.
وي افزود: خداوند به قدري به پيامبر(ص) قدرت داده بود كه بالاترين حواس زمان خود و توانمندترين به لحاظ حركت در زمان خود بود.
اين خطيب سرشناس كشور با بيان اينكه در زمان ولايت پيامبر اسلام(ص) كارهاي ناشدني همچون خشك شدن درياچه ساوه، خاموش شدن آتشكده فارس و افتادن كنگره‌اي از طاق كسري رخ داد،‌ گفت: همه اين اتفاقات نشان مي‌دهد كه كارهايي كه به ظاهر غيرممكن بود در زمان ولادت پيامبر(ص) با قدرت غيبي انجام شد و ولادت حضرت محمد(ص) نشان مي‌دهد كه خيلي از اموري كه در چشم مسلمانان ناشدني است حتي پيروزي بر دشمن، قطعا شدني است.
حجت‌الاسلام و المسلمين طباطبائي تاكيد كرد: خداوند مي‌فرمايد ما به شما عزت داده و مي‌دهيم، اسلام پيروز است؛ به شرطي كه ما مسلمانان در زندگي خود قدرتمان را حفظ كرده و از هرگونه عملي كه موجب صدمه ديدن يكديگر باشد، خودداري كنيم و هركسي خودداري نكند خواه يا ناخواه به دشمن كمك كرده است.
وي با اشاره به اينكه مسلمانان اگر توانمندي‌هاي خود را با هم بكار گيرند، قطعا دشمنان نمي‌توانند بر آنها پيروز شوند، خاطرنشان كرد: خداوند در روز ولادت پيامبر عظيم‌الشان اسلام اين وعده را داده است كه به حضرت محمد صفاي آدم، محبت و دلسوزي نوح، و زبان اسماعيل را داده است و همه مسلمانان مي‌توانند به بركت اين پيامبر و در سالروز ولادت ايشان از هر چيزي كه باعث تنش است، خودداري كنند.
اين خطيب سرشناس كشور تصريح كرد: آنچه كه حضرت محمد(ص) فرمودند و در تاريخ نقل شده است، نقطه وحدت است و بايد قرآن و عترت را منشأ وحدت بدانيم چرا كه اگر هر وقت از اين دو دوري كنيم به همان مقدار تفرقه بين ما زياد خواهد شد.
حجت‌الاسلام و المسلمين طباطبائي در بخش ديگري از سخنان خود از همه مسلمانان خواست كه صفات پاكيزه و توانمندي‌هاي پيامبر اكرم(ص) را درك و از خداوند بخواهند كه به آنها مرحمت كند.
وي يكي از ويژگي‌هاي مسلمان پاكدامن را عنايت ديد درست از آينده، فكر و تصميم درست از سوي خداوند برشمرد و خاطرنشان كرد: هرچه از پيامبر دور شويم نه درست مي‌فهميم، نه درست تصميم‌ مي‌گيريم و نه درست اجرا مي‌كنيم و از عجايب اين است كه خداوند مي‌فرمايد، اي بنده‌هاي من ما راه را به شما نشان مي‌دهيم تا راه را درست برويد.
اين استاد اخلاق در ادامه سخنان خود خطاب به همه مسلمانان تاكيد كرد: از همه مسلمانان مي‌خواهم دقت كنند چرا كه هرچه بيشتر از پيامبر(ص) پيروي كنند به همان اندازه نوري در دلشان نمودار و فهمي بهتر و زندگي شيرين‌تر داشته و توانمندي‌شان بر دشمنان بيشتر خواهد بود.
حجت‌الاسلام و المسلمين طباطبائي در خاتمه سخنان خود ابراز اميدواري كرد كه همه ما پيرو مكتب پيامبر(ص) و در خط پيامبر(ص) از هرگونه تنش خودداري كنيم.
خبرگذاری فارس/شماره:8812130389-تاريخ13/12/1388

 

ارسال شده توسط : ایلیا در تاریخ : پنجشنبه 13 اسفند 1388 - 18:27:17

 
برو به صفحه   <<        >>  
آنلاین
مهمان: 1, اعضا: 0 ...

بیشترین افراد آنلاین همزمان 12
(اعضا: 0, مهمان: 12) در تاریخ 25 اردیبهشت 07:27

اعضا: 81
جدیدترین عضو: ساحل

عکس برگزيده
alboum/1
دانلود تصویر اندازه200x281


اوقات شرعی


Powered by iliaonline.net ILIA IT Co.